Poštovani, pre mesec dana osetila sam trzanje palca leve ruke, pri mirovanju. Posetila sam neurologa koji je izvršio kompletan neurološki pregled i zaključio da ne postoji neurološki problem. Trzanje je prestalo i nije se ponavljalo, ali od tada imam različite simpitome u levoj ruci: povremeno se javlja osećaj umora u podlaktici ili nadlaktici ili blago trnjenje u prstima. Takođe, kada ručni zglob leve ruke rotiram osećam da nešto ‘škripi’, ali se ne čuje krckanje. Isto se dešava i sa laktom, kad ispružam ruku, kao da nešto preskoči. Ruka me ne boli i ne ometa me u funkcionisanju, ali simptomi ne prolaze. Vizuelno nema nikavih promena. Inače, radim u kancelariji, za računarom, kucam obema rukama, ali pošto sam dešnjak, generalno vše koristim desnu ruku. Možete li da pretpostavite o čemu se radi i da me uputite šta da preduzmem?

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Kod rada sa računarom česti su problemi sa vratnom kičmom, a zbog nepravilnog korišćenja miša i tastature mogući su i kanalikularni sindromi koji se manifestuju u smislu slabosti i trnjenja pojedinih delova podlaktice i šake, kakve vi opisujete.
      potrebno je uraditi dodatnu dijagnostiku ukoliko su tegobe uporne.