Poštovani, molila bih vas za mišljenje, naime pre 20-ak dana sam pala na nogu i imam naprsnuće kosti bez pomeranja dijagnoza je fractura baseos ossis mt v pedis sin. 10 dana sam imala longetu, potom su mi stavili gips 26. 06 na 4 nedelje. U prvih par dana sam imala mali otok kad je splasnuo stavljen mi je gips. Nisam osećala nikakav bol osim naravno ako bih pokušala stati celim stopalom. Takvo stanje bez osećaja bola bilo je i nakon stavljanja gipsa, medjutim poslednja dva dana imam dosta jake bolove. Da li je to normalno kod ovakvih povreda i u ovoj fazi oporavka? Nažalost nemam kome da se obratim jer je kompletna ortopedija na godišnjem odmoru a i skidanje gipsa mi je tek 24. 07 pa sam zabrinuta. Hvala unapred. Svetlana

    Odgovoreno: 13. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Tokom vremena, zarastanjem preloma smanjuje se i bol.
      u trećoj nedelji pojačanje bola govori da nešto nije u redu, pa probajte da nadjete ortopeda koji će pogledati stanje vašeg stopala i potrebu za promenom gipsa i eventualnim kontrolnim radiografijama.