Postovanje, ja bih vas zamolila da mi kazete nesto vise o koksartrozi jer sam izvrsila jako puno pregleda i nijedan lekar mi nije mogao reci da li i na koji nacin mogu izmeriti debljinu hrskavice kuka. Pri rodjenju zbog karlicnog porodjaja povredili su mi kukove pa sam tad posto je bilo davne 1978. Godine prebacena u rumuniju u kliniku u kluzu jer me ovde nisu mogli operisati. Tamo su mi uradjene tri repozicije kukova i svu dokumentaciju i dan danas naravno cuvam. Sad u 36-oj godini imam izuzetno jake bolove na promenu vremena ali ne u kuku vec u podrucju ispod desnog kolena gde je zglob i gde je kost iznad i ti bolovi su nekad izuzetno nepodnosljivi. Uradili su mi rtg nalaz i ustanovili da imam veliko suzenje zglobnog prostora i coxarthrosis bill lat. Dex. S obzirom da ja hodam ali da ovi bolovi mogu biti jako teski i da nikad nisam koristila bilo kakve lekove a sad sam u sestom mesecu trudnoce jako sam zabrinuta. Zato vas molim da mi date savet i ukoliko je moguce da se na neki nacin vidi pravo stanje mojih kukova posebno desnog da me uputite. Neki lekari smatraju da za godinu dana treba da zakazem operaciju a neki da to mogu i kroz par godina ali svi su misljenja da mogu pasti ukoliko dodje do dodira kosti i kost. Sad ne brinem samo zbog sebe vec i zbog bebe koju nosim i poradjacu se na carski rez naravno. Iskreno da vam kazem plasim se i operacije bas zbog toga sto nisu sigurni da li sad da li za par godina i zato vam se obracam da ukoliko znate bilo kakav nacin da se vidi moje stvarno stanje da mi pomognete. Srdacan pozdrav i hvala unapred, sofija

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Ono što vi opisujete ne povezuje se baš sa koksartrozom. Bol ispod kolena teško može imati veze sa promenama na kuku.
      bol kod koksartroze može počinjati u kuku i zračiti ka kolenu.
      jedina ispravna indikacije za operativno lečenje jeste bol koji vam ometa svakodnevne aktivnosti, u smislu da ne možete da prepešačite više od par stotina metara bez jakih bolova, da vas bol budi noću itd.
      želim vam lak porodjaj i da rodite zdravu bebu.