Bavim se irskim stepom godinama, i pre mesec dana sam u doskoku izvrnula nogu. Posle par sati je pocelo da otice, nisam pridavala mnogo paznje tome, samo sam drzala led i mazala gavez. Posto otok nije spadao posle 10 dana sam otisla u polikliniku, i na fizijatriji su mi rekli da mirujem 3 nedelje i da utezem zglob. Sve je super proslo, mirovala sam i vise, medjutim u subotu uvece sam istu stvar uradila, i kad sam pocela da padam, bacila sam se na ledja. Uprkos tome, nesto je 'kvrcnulo' u zglobu i pocelo je odmah da otice, ja sam se isprepadala, i u roku od sat i po vremena potrazila lekarsku pomoc. Bila sam potpuno sama, i uplasena, i nisam najbolje uspela da razumem doktorku. Uradili su rentgen, rekli su mi da nista nije puko, ali da mi je sinedsmoza razdvojena 4. 5mm i da je to granicni slucaj, pa da ce mi staviti gips, ali da bi mi radili operaciju da se nisam povredila mesec dana pre toga, isto. Od svega sto se desavalo oko mene, kad sam cula nista nije slomljeno nista nije puklo, laknulo mi je, i nisam najbolje razumela sta se zapravo desilo. Da li biste mozda mogli da mi podrobnije objasnite sta je sa mnom, zapravo, onako prostim recnikom? Nikad ranije nisam nosila gips, ne znam kako to treba da izgleda, rekli su mi da se javim lekaru u slucaju da bude pretesno, ili da pocnu prsti da mi modre, ili da se desi bilo sta 'neubicajeno'. Koliko gips treba da bude stegnut, odnosno labav? Imam utisak kao da mogu malo da ga pomeram, pa sam uzela i obmotala elastican zavoj oko njega, da smanjim pokrete. Hvala vam unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Po izveštaju zaključujem da je povreda bila u maju 2015. Ukoliko vas nije otok i bol prošao, savetujem vam fizikalnu terapiju i nošenje ortoze za skočni zglob.
      ako i dalje postoji problem treba uraditi dodatnu dijagnostiku-mri.