Poštovani, pojavljuje mi se bol prilikom savijanja šake na gore i na dole, u trajanju od 10-14 dana, jednom u dva meseca. Bol se javlja malo iznad zgloba šake, prema prstima, sa gornje strane, i osećaj je isti kao nakon skidanja gipsa. U detinjstvu je postojao prelom istog zgloba. Nema otoka, ni crvenila, ali kada savijem šaku na dole na tom mestu je vidljiv mali deformitet koji je bolan pri dodiru, što nije slucaj sa zglobom leve ruke. Mogu da udarim pesnicom, ali ne mogu da postavim ruku u položaj za sklek. Interesuje me da li ovo može da ima ozbiljnije posledice u starosti i da li prilikom javljanja bola treba da imobilišem zglob, ili da ga razmrdavam? Hvala unapred

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Iz vašeg pisma ne mogu da zaključim da li ste imali povredu ili vam se problem javi bez nekog posebnog razloga.
      u zavisnosti od razloga nastanka problema se indikuje nošenje imobilizacije.
      ono što vi opisujete kao deformitet može biti hygrom - dobroćudni izraštaj koji daje slične tegobe.
      za detaljniju informacije potreban vam je pregled ortopeda.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #137351

    • Zdravo, znam da je prošlo puno vremena od objave ovog posta ali ovo je jedini i pravi opis mog problema sa zglobom. Bila sam kod dva ortopeda i prvi mi je rekao da je sve ok i da je to posljedica povrede a nisam nikad zglob povrijedila, a drugi da je hygrom i da mogu operisat ako hoću. Meni lično ne izgleda tako jer nemam nikakvu izbočinu koja se osjeti pod kožom osim kada zglob savijem na dole ali tada je izbočina tvrda i bolna. Ako ste vi već bili kod ortopeda voljela bih da napišete šta su vama rekli, da li ste se riješili toga i kako?