Dijagnoza je: scoliosis deformans dextroconvexa. Spondilotične promene na vl4 i vl5. Sužen in. Prostor na nivou vl5- vs1. Coxarthrosis lat. Dex. Incip. U poslednje 2 god. Imam bolove u sedalnim kostima /ne tako jake/ i zato sam išla na rengen lumbo-sakralnog dela kičmenog stuba i karlice. Do sad nisam koristila nikakvu terapiju. Majka mi boluje od išijasa/palo joj je stopalo/. Loših navika nemam, do pre šest godina aktivno sam igrala i košarku. Majka sam dvoje odrasle dece. Da li možete da mi objasnite šta je to i šta treba da radim, za poičetak ako treba i neke vežbe? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 16. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Ovo što je opisano su blage degenerativne promene, pa se nadam da je i deformitet kičmenog stuba blag, jer se iz dijagnoze ne može videti stepen krivine.
      ukoliko ne postoji patološki proces na kičmenom stubu, najbolja terapija su vežbe: vežbe istezanja i jačanja leđnih i trbušnih mišića.