Postovani, moj sin ima 12 god, i zalio se probadajuce bolove u grudima i ledjima, trazio da ga masiram da mu bude lakse i tada pod rukom osjetim tvrdu kvrgu na mjestu gdje se spajaju rebra, otprilike iznad srca, odmah smo otisli kod doktora koji je ustanovio da se radi o chondrocostalis sindromu i uputio nas na ortopediju. Posto je naruceno kod ortopeda tek za nekoliko dana, muci me neizvjesnost, mozete li mi objasniti kako se to lijeci, da li nekim lijekovima ili neki drugi nacin i da li je mozda uzrok tome aktivno bavljenje sportom?

    Odgovoreno: 30. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Moguć je zapaljenski proces na hrskavičnom spoju rebara i grudne kosti. Potrebno je uraditi lab. Analize da se ustanovi da li je neki infektivni proces ili ne.
      naziva se i morbus tietze.
      u najvećem broju se dobro završi uz kratko davanje lekova protiv bolova.