1. Bol u stopalu nakon turnira u fudbalu

    Pitanje broj: #162740

    Prije 3 dana sam imao turnir u fudbalu i nisam osjećao bol u stopalu sve do danas. Od turnira je prošlo 3 dana i meni se na stopalu blizu zgloba pojavila neka izbočina kao "brdo". Ne boli me puno ali je nateklo. Ne znam šta da radim pa vas molim ako možete da mi date savjet?

    Odgovoreno: 02. 11. 2019.
    • Najverovatnije se radi o higromu: to je promena tvrđe elastične konzistencije koja nastaje usled slabosti zglobne kapsule nakon preoperećenja (u vašem slučaju). Zglobni i vanzglobni prostor komuniciraju preko minimalnog "ventila". Promena nije povreda, ona se može i spontano povući sama od sebe.

      Za detaljnije je potreban pregled i UZ.