Postovanje. Imam plantarni fascitis koji me muci vec 7 meseci svakodnevno jer se bolovi ne smanjuju. Odradila sam snimak koji je potvrdio dijagnozu, primila 2 injekcije Diprofosa za mesec dana, odradila 3 sok-vejv terapije, stavljam hladne obloge, nosim ortopedske, silikonske uloske, popila nekoliko vrsta lekova i koristila isto toliko gelova...i i dalje nema poboljsanja u smislu da imam svakodnevne bolove, ne mogu da obavljam poslove i hodam a da
    se ne oslanjam na prste, po ceo dan sam u patikama sa vazdusnim djonom a nocu spavam sa necim sto bih mogla nazvati ortozom u domacoj radinosti koja mi olaksava koracanje posle spavanja. Sta predlazete za ovaj mali problem koji pravi velike probleme? Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 31. 10. 2019.
    • POštovana

      Vaš problem nije u predelu plantarne fascije , tamo se samo  javlja bol.

      Vaš problem je najverovatnije u ledjima ili sakroilijačnom zglobu, zadnjoj loži donjihi ekstremiteta,  koji se projektuje prema stopalu. Nrp ne možete da dohvatite patos a da ne savijete kolena ili slično. Naglasite ako imate povremene glavobolje ili povećan pritisak.

      Naime, plantarna fascija je završetak tzv torakolumbalne fascije koja se proteže bukvalno od  glave do vrha nožnih prstiju i međusobno komunicira prekom mreže krvnih sudova i nerva sa mnoštvo "mikrožiroskopa".

      Potreban je pregled i traganje za mestom uzroka bola, plantarna fascija je samo posledica nečeg drugog.

      Osnovni tretman treba da bude miofascijalni tretman, ev. triger terapija ili PNF terapija.

      S poštovanjem