Prilikom pregleda za skolu, devojcici od 7 god. Postavljena dijagnoza " opv i scoliosis th. L. Sm. Iner. " (ako lepo citam, rukom pisano, nema sifru) . Molim vas za odgovor, sta to znaci, koliko je ozbiljno i sta nam je ciniti?

    Odgovoreno: 19. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Radi se skoliozi grudno slabinske kičme. U zavisnoti od kliničke slike i rtg mogao bih vam reći više štop je veći stepen krivine lečenje he zahtevnije i samo stanje kičme ozbiljnije (sckolioza je trodimenzionalni deformtet) .