Postovani doktore; slucaj je kod moje cerkice koja trenutno ima 2. 5 meseci. Sa 5 dana njenog zivota bili smo u udk tirsova gde nam ja pro. Dr brdar rekao da ima urodjenu torakalnu kostanu skoliozu sa deformitetom rebara. To nam je posle par dana potvrdio i dr. Basara na banjici. Obojica su nam rekli da se javimo kad pocne da sedi. Molim vas objasnite mi koliko je to opasno i kako je izleciti. Pominjali su i operaciju sa od2 do 5 godina zivota. Trenutno radimo vezbe koje su nam pokazane na fizikalnoj u cacku, i napravili smo uz pomoc doktora spravu za pozicioniranje. Hvala najlepse

    Odgovoreno: 03. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Na žalost nemogu da vas preterano ohrabrim jer se slažem sa mišljenjim dr basare i dr brdara. Svakako treba utvrditi da li je skolioza idiopatska ili je posledica nekog drugog oboljenja ili stanja. U našoj ustanovi se radi specijalne vežbe za ovaj tip skolioze pod kontrolom terepeuta i lekara, koje traju oko 2-3 sata na dan te mogu dovesti do poboljšanja. Za preciznije morao bih pregledati dete i videti rtg snimke. Vežbe morate raditi kontinuirano svakodnevno aparat za pozicioniranje će u kasnijem životnom dobu zameniti mider. Ako je dr basara naglasio mogućnost operacije sama skolioza mora da je izuzetno teškog oblika. Naša ustanova vam stoji na raspolaganju.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #110543

    • Moja kcerka ima isti problem. Sad joj je 8 godina i morat ce na op.