1. Dijagnostika nakon kolonoskopije

    Pitanje broj: #170218

    Prilikom kolonoskopije na 12cm od anusa pronađena poliferativan krvareća promena dužine oko 5 cm. Uzeta biopsija. Histopatološki nalaz: Adenocarcinoma coli. Srednje diferentovan: G II. Tumori markete CEA i CA 19-9 su u granicama referentnih vrednosti. Skener nije detektovao pomenuti karcinom.

    Da li je moguće da skener previdi ovaj karcinom i to dužine čak 5cm ili da je greška u histopatološkom nalazu? Šta je sledeći korak u preciznijoj dijagnostici? Unapred zahvalana, Ana