1. Da li se rak dojke vraća

    Pitanje broj: #153461

    Nalaz: "Neoadjuvantna terapija invazivnog karcinoma dojke, 4ac i 4docetaksel/herceptin. Smanjen sa 45x30mm na 11mm. Operisana pre 6 meseci-invazivni diktalni, jedan limfni čvor u aksili pozitivan. Postoperativno 32 zračenja i 13 herceptina."
    Koliko je Herceptin efikasan i da li je cilj odlaganje recidiva ili je moguće potpuno izlecenje? Pr, est- her2 3plus, ki 50posto. Dobro se osecam, UZ abdomen, dojka, aksila ok, scintigrafija u redu. Hvala puno.

    Odgovoreno: 17. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Nakon terapija koje ste primili, Vi ste potpuno zdravi, ali uvek sa rizikom od recidiva, te se zbog toga kontrolišete, karcinom je hronična bolest.