1. Uticaj hemoterapije na pacijenta

    Pitanje broj: #155245

    Moj otac ima dijagnozu c34.2, t4n2m1, sitnoćelijski karcinom. Metastaze su na levom, a tumor na desnom plućnom krilu, veličine 8 cm. Interesuje me uticaj hemoterapije i da li je moguće da u tom stadijumu on nema bolove?

    Odgovoreno: 16. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Simptomi variraju od čoveka do čoveka, kao i nivo odgovora na hemoterapiju. Opšte statistike postoje, ali na kraju svaki pacijent je individua za sebe. Simptome ukoliko se jave treba pratiti i rešavati u dogovoru sa onkologom i specijalistom palijativne medicine.