1. Tumačenje her2 testa

    Pitanje broj: #158851

    Protumačite dijagnozu i patohistološki nalaz. Dg: c 162; her2 testiranje. Materijal su bioptički uzorci gastričnog adenokarcinoma u kojem se nalazi nekoliko klastera tumorskih ćelija (više od pet tumorskih ćelija u klasteru), koje imunohistohemijski pokazuju umerenu do jaku lateralnu/bazolateralnu membransku pozitivnost na her2. Patohistološka dijagnoza: radi se o her2 - pozitivnom tumoru (score 3+) .

    Odgovoreno: 01. 12. 2018.
    • Poštovani,
      Dobijen je her2+++ adenokarcinom želuca (lat. Gaster). To testiranje je važno, jer otvara mogućnost određenih imunoterapijskih protokola-ciljana terapija. Naravno javiti se nadležnom onkologu ili konzilijumu koji je testiranje i tražio.