1. Neophodna hemioterapija kod karcinoma debelog creva

    Pitanje broj: #156057

    Mom ocu je prije dva mjeseca dijagnostikovan tumor na debelom crijevu. Odstranili su ga da ne bi napravio veće probleme, a naknadno je patološki nalaz pokazao da je tumor maligni. Doktori su mu propisali hemoterapiju, i to 6-8 terapijskih ciklusa (oxalplatina 250mg, zatim xeloda 14 dana 4+0+3, pa 6 dana odmora). Interesuje me kada može piti vitaminske tablete (orthomol immun)? Takođe, zanima me da li je to možda prejaka terapija, obzirom na to da je tumor već izvađen i da hemoterapija služi kao dodatno liječenje? Napominjem da mu nisu propisani drugi lijekovi koji bi zaštitili organe. Da li su mu oni stvarno potrebni?

    Odgovoreno: 15. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Hemioterapija nije dodatni vid lečenja, ona je isto važna kao operacija i kao zračenje. S obzirom da je tumor bio lokalno uznapredovao (pretpostavljam, s obzirom da podatke nemam), držati se higijensko-dijetetskog režima koje Vam je dao nadležni onkolog i držati se bedoksina ili beviplexa ili centruma. Ništa drugo nije potrebno.