Postovani, imam mladez koji se pojavio pre par godina, on se ne menja, ni boju, oblik, velicinu. . . Ali je veci od 6mm, a procitao sam da mogu biti rizicni novi mladezi veci od 6mm. . . Da li treba da ga proverim? Inace, imam fobiju od. Mladeza, jedan sam skinuo pre 7 god. I stalno ih nesto pipkam i zagledam. . . ? Hvala!!!

    Odgovoreno: 10. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Nije bitna samo veličina, mladež može da nastane tokom život i da naraste i iznad 6 mm.
      bitno je da li takav mladež raste brzo? Da li je tih 6 mm dostigao za mesec dana ili za godinu dana? Kao i da li je menjao oblik, boju, kvario, boleo. . . Pošto ste vi već nagalsili da sem veličine vi niste primetili ništa drugo, onda bi trebalo da je sve u redu.
      da biste bili sigurni uvek možete da pošaljete preko našeg sajta www. Orshospital. Rs sliku svog mladeža, postoji deo koji se zove foto konsultacija i tu možete da postavite sliku. Slika mora biti jasna. Mi na osnovu dobre slike možemo lako da vam odgovorimo da li je bitno da idete na dermoskopiju.