Poštovani, pre 2 meseca mi se pojavio ravni crni mladež na unutrašnjoj strani prepone (a nije ranije postojao) i čini mi se da raste. Interesuje me jel mladeži mogu tek tako da se pojave u mojim godinama i jel treba da se zabrinem zbog istog?

    Odgovoreno: 01. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Mladeži mogu da se pojave bilo kada u toku života.
      svaki novi mladež treba pregledati, pogotovo ako je crn.
      može da ne bude ništa značajno. A može da se desi i da treba da ga uklonite. Što pre odete na dermoskopiju
      to je bolje, jer ćete rešiti dilemu, a ako je potrebno uklanjanje, uklonićete na vreme.
      nema razloga da paničite ali nikako ne treba da izbegavate pregled stručnog lekara.
      preventiva je osnov medicine!