Zanima me da li je solarijum stetan za dojilje i zbog cega, ako jeste? Hvala. . .

    Odgovoreno: 01. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Jeste, zato što je žena u generativnom periodu a pogotovo u toku trudnoće i poroditeljstva najoestljivija
      na štetna uv zrake. Zapravo, hormoni su u tom periodu u posebnom odnosu, i oni upravo sudeluju u povećanoj osetljivosti mladeža i ostale kože na uv zrake.
      moja preporuka vam je da ako budete izabrali da idete u solarijum, vodite računa da li vam izlaze novi mladeži koji naglo rastu i da li vam se neki stari mladež menja. Ako se to desi da odete na dermoskopiju radi prevencije.