Postovani, interesuje me posto idem pocetkom avgusta u grcku na more, koji zastitni faktor treba koristiti za suncanje da bi se sprecio rizik od raka koze. Najlepse zahvaljujem

    Odgovoreno: 30. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Ako nemate alergiju, ne morate koristiti faktor 50 jer je on blokator. Dovoljno je da koristite faktor 30. Ali morate da znate da ni jedan faktor ne štiti direktno od raka kože. Jedino ako se sačuvate od sunca tako da ne pocrvenite tj. Da ne izgorite, to je najbolja odbrana.
      osnovna preporuka vama je da ne budete dugo u vodi, pogotovo kada je najgore sunce, da ne ležite blizu vode, ni ispod suncobrana. Pokušajte da nađete priridan hlad, da u vodu ulazite više puta po 10ak minuta, da ne pešačite dugo do plaže ako na šetalištu nema hlada.
      kremu koristite, jer je sa njom najlakse ne izgoreti, ali vodite racuna o tome da je trebate ponovo naneti nakon svakog ulaska u vodu.