Imam mladez na desnoj strani lica citav zivot, iz njega su rasle dvije dlake koje sam sjekla a ne cupala i nisam imala nikakvuh problema do prije mjesec dana. Doslo je do veoma jake upale, mladez je natekao, zagnojio se i imala sam otok na cijelom obrazu. Pila sam cefalexin sedam dana, mazala sa gentamicinom s zakazanom dermaskopijom poslije terapije. Drugi dan po pocetku terapije doslo je do pucanja i jako puno gnoja i krvi je izaslo za relativno mali mladez. Takodje su ispale i dlake koje sam imala. To je sve bilo 19. 06. Ove godine i mladez se smirio ali dlake se vise nisu pojavile. Dermaskopiju sam napokon uradila 23. 07. I pise sledece: dermaskopski nalaz nevusa: razbacane smeckaste granule, mjestimična arborizacija krvnih sudova i preporuka za hiruršku eksciziju. Doktor me usput pita da li je to neko imao u porodici, sto me je zbunilo jer mladeze imaju svi ne znam na sta se odnosi pitanje. Molim vas za savjet i misljenje jer ovde zaiste svi sve dozivljavaju kao obicnu prehladu i sve se svodi na papir bez savjeta i razgovora. Da li bi trebala mozda ponoviti nalaz i uopste bi volila cuti vase misljenje. Pozdrav, marija

    Odgovoreno: 24. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Na osnovu ovog nalaza koji ste napisali mogu samo da pretpostavim da vaš lekar smatra da se radi o iregularnom mladežu, ali je nezahvalno izjašnjavati se za dermoskopiju mladeža koji nismo videli.

      da li na nalazu piše veličina mladeža? Da li ima asimetrije? Koliko boja ima?
      značilo bi i da nam na mail ors@orshospital. Rs pošaljete sliku mladeža (slika mora biti jasna, bez zuma)
      tada vam možemo preciznije odgovoriti o čemu se radi.