Postovani, imam na obrvi veliku krastu koja ne prolazi vec nekoliko godina, sad je precnika oko 1, 5cm, nisam bila kod doktora, mislila sam proci ce a sada se plasim da odem. Akko je u pitanju karcinom moze li se operisati u totalnoj anesteziji i da li je to jedini nacin izlecenja. Mnogo se plasim, posavetujte me, hvala vam puno

    Odgovoreno: 02. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Nemate razlog da se unapred plašite. Najbolje je da se što pre obratite lekaru, pre svega da biste rešili i svoj strah, a i da biste saznali dijagnozu. Ako je bilo šta što treba da se uklanja, može se operisati u svakoj vrsti anestezije od totalne do lokalne.
      kada se radi o karcinomima kože, kada već pitate, uklanjanje je neophodno i to je najbolje izlečenje.
      znači, preporuka je da odete na dermoskopski pregled te kožne promene, a lekar će vam na pregledu objasniti da li ta promena treba ili ne treba da se ukloni.