1. Pilonidalni sinus

    Pitanje broj: #160856

    Prije tri mjeseca sam operisao pilonidalni sinus i rana mi se zamirila skroz prije nekih 15 dana. Rana mi se opet otvorila i bila je veličine zrna graška i to se smanjilo. Ostala je rupica iz koje nešto curi, nesto kao kiseljkasto, ne izgleda mi kao gnoj. Ne boli me ništa. Da li je to normalno?

    Odgovoreno: 16. 02. 2019.
    • Poštovani,

      Najbolje bi bilo da se obratite hirurgu koji Vas je operisao jer on ima najbolji uvid u Vaše stanje. Nedostaje mi nekoliko detalja, kojom metodom ste operisani? Da li Vas je operisao specijalista opšte hirurgije ili plastični hirurg? Do posete Vašem lekaru preporučujem redovne toalete i tuširanja vodom i sapunom i lokalno na ranu naprstajte Oktanisept sprej, verujem da će to pomoci da ta mala rana zaraste. Ne zaboravite da pregled ne može ništa da zameni.

      Pozdrav.