Imam devojcicu od 4 godine, pre nekih nedelju dana pocela je non stop na smrcka nosicem preko dana, ujutru lepo dise i nocu takodje necuri joj nos tako da nema razloga da to radi, napominjem da smo dobili macu od skora i posle toga je pocela da to radi, mozda je alergicna na macke. Sta moze da bude u pitanju? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 15. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Alergija na dlaku životinja nije retka pojava. Javlja se u svakom životnom dobu. Simptomi koje navodite karakteristični su za alergijsku reakciju. Moguće je da je vaša devojčica alergična na dlaku kućnog ljubimca.
      potrebno je učiniti orl pregled, uzeti bris nosa i guše i alergijske testove.
      ovo će dovesti do prave dijagnoze i terapije koja će eliminisati znakove bolesti.