Postovanje,bio sam juce kod kardiologa,posto sam osetio da mi zadnjih par dana ponekad na sekund zastane puls,ili bude preskok.Inace idem kod psihijatra vec 5 godina zbog panicnih napada,anksioznosti.Pijem hanax i eliceu.Taman sam se poceo skudati sa tih lekova i pre 2 dana mi je na max podignuta elicea 20mg,i hanax 0.25 3x1.Danas jos idem da radim holter 24h.Pre desetak godina mi je bio diagnostikovan PMV,i TR u tragu.I posle kafa sam radio UZ srca niko nije nista o tome pricao,sem da mi je srce malo spusteno blize zeludcu.Dr je juce rekao da je sve u redu,ali ispisao mi je lek.Pa meni tu vise nista nije jasno.Inace ne lusim i ne pijem,idem na plivanje rekreativno.hvala na odgovoru.Test fizickog opterecenja:Test opterecenja na Ergo traci po Bruce modifikovanom protokolu.EKG-mirovanje-sr,fr77,bez dinamike.Exercise time 8 min 00sec TEST JE PREKINUT ZBOG DOSTIGNUTE SMF PULSA 167 TJ 87% OD MAX.Tokom testa se ne registruju aritmije.Nisu registrovane promene ST segmenta,registruje se adekvatan porast Kp.Oporavak-bez tegoba.EHO SRCA-Dimenzije leve komore normalne Lvdd47 Lvds31 Ivs 0.9 Pwv 0.9 Ef65%Trag mitralne regurgitacije,Aneurizma interatrijalnog septuma BEZ vidljivog id santa.Aorta koren 20 asc aorta 31 LA31 RV14RVSP34 ao MAXPG8 Pvmaxpg6.Bez izliva u perikardu.Zakljucak: TEST JE NEGATIVAN NA ISHEMIJU.Na postignutom stepenu opterecenja sacuvana koronarna rezerva.Sacuvane inotropna i hronotropna rezerva.Dijagnoza:Cor hyperkinticum.Terapija:Magnesium 300,Metropolol XL,47,5 1x1.Preporuka holterEKG pp.

    Odgovoreno: 25. 05. 2020.

Komentari na pitanje: #169837

    • Nikola Stankovic 04. 06. 2020.

      Poštovanje, dobio sam Metroprolol 47,5 Sandoz, ali pošto pijem Eliceu, sada od 15mg, ne više 20, i Xanax 3x1 0.25mg, dosta mi pritisak opada. Donji bude oko 50 i puls 48. Zvao sam kardiologa i rekao mi je da smanjim Metroprolol na pola od 47.5. Međutim i dalje je isto stanje sa pritiskom, pa sam smanjio na 1/4 i rekao mi je da dođem za 2 nedelje na kontrolu. Holter je pokazao 178VES. Pisao sam vam prošli put za eho srca i ergometriju i poslao sam Vam nalaze. To je zbog tog preskoka srca, osetim na sekund-dva zastoj pa nastavi dalje. Krvnu sliku sam celu odradio,  sve je ok sem bilirubina, koji je nekada dobar, a nekada nije. Ovaj put je ukupni bilirubin 41.20, a direktni 11.26, pa kažu da je moguće da je od njega taj zastoj da ne dolazi dovoljno kiseonika, a psihijatar je odmah Eliceu smanjio sa 20mg na 15mg, a kardiolog uključio Metroprolol. Par puta sam ga zvao da mu kažem da mi opada pritisak od ovih svih lekova, rekao je "ja sam ti dao terapiju, a ti kako hoceš". Hoću da Vam kažem da sam totalno zbunjen. Od 3 doktora, 3 različita mišljenja. Voleo bih da čujem Vaš savet. Hvala lepo