Dobro veče, vec 3 godine pijem presolol od 50 ujutru i uvece, ali u poslednje vreme imam ubrzan rad srca i pored terapije, puls ide preko 100. Interesuje me da li treba da promenim terapiju, naravno uz konstrukciju sa lekarom? Hvala

    Odgovoreno: 07. 01. 2020.

Komentari na pitanje: #162813

    • Pitanje vezano za Enterococcus... Brisom uretre otkriven mi je spp enterococcus,urinokultura je bila sterilna... Po antibiogramu dobio sam terapiju panklav 875mg+125mg na 12h ,Pijem vec 9 dana,bez poboljsanja,a tegobe imam iste vec 3 nedelje... Da li enterococcus izaziva ove tegobe: u pocetku je bilo stalno mokrenje,a pece me vrh uretre,uglavnom posle mokrenja,ili se javi u toku dana ili veceri to tiho pecenje koje iritira,nemam neke vidlive promene na vrhu (mozda ponekad pocrveni,ali ne stalno), tihu bol u levom delu besike,mozda i malo osetljive testise.... Da li infekcija enterococcus-om uretre moze da stvori ovakvu upalu u mokracnoj cevi? I da li bi mi kad sam radio bris nasli i neku drugu bakteriju,pisalo je da candida nije izolovana,npr eserihija da li nbi se videla ili posebno mora da se radi? Hvala