Moj otac koji ima 81 god se zali na peckanje u predelu grudnog kosa. Ima ugradjen peacemaker, prosle god je slomio kuk i nepokretan je. U gerantoloskom domu je. Oni tvrde da ne mogu da mu zakazu pregled, a ja ne mogu da ga odvedem na kontrolu peacemakera. Da li to peckanje znaci da aparat prestaje sa radom?

    Odgovoreno: 12. 01. 2020.
    • pace macker se mora kontrolisati jednom godisnje. Trajanje litijumske baterije u pace mackeru traje od 7-10 godina,tako da ako ima manje od ugradjne pace macker radi sto se moze videti i obicnim EKG.Peckanje ne potice od pace mackera nesto je drugo najverovatnije od kicme.

      Mr sci med dr Slobodan Gajic