Postovanje, Nedavno mi je utvrdjeno zacepljenje karotide preko 75% i potrebna je operacija. posto imam privatno zdravstveno osiguranje da bih dobila preapproval za operaciju potrebno je da se, od strane bolnice u kojoj bi se operacija obavljala, izda profaktura na osnovu koje bi moje medicinsko osiguranje dalo saglasnost za operaciju. ukoliko je moguce primeniti metodu everziona endarterektomija karotidnih arterija ja bih se opredelila za nju. Imam MR snimak karotida koji po potrebi mogu da vam posaljem. unapred hvala Milena Nikolic

    Odgovoreno: 24. 06. 2021.

Komentari na pitanje: #184732

    • Radi se o KAROTIDAMA zacepljenje preko 75%. Zelela bih da, po mogicstvu, kontaktirate Dr. Radaka koji za tu operaciju primenjuje specificnu metodu. Obzirom da operacije radi i u privatnoj klinici zelela bih da mi zakazete pregled kod njega izmedju 17.08. i 28.08.