1. Kalcifikacije na prostati

    Pitanje broj: #138925

    Nedavno sam radio ultrazvuk prostate gdje mi je pronađeno par malih kalcifikata. Prostata je uredne veliine, urološki nalaz je takodjer uredan. Zanima me šta ta kalcifikacija predstavlja i da li je uvjetno rečeno normalna pojava da momak od 25 godina ima istu?

    Odgovoreno: 27. 07. 2015.

Komentari na pitanje: #138925

    • Dobar dan. Pre 2 dana sam uradio ultrazvuk i rekli su mi da imam kalcifikati u prostati 13 11 mm, inače svi ostali nalazi su u redu i svi testovi su u redu, rekli su mi da ću po stare dane imati problema sa mokrenjem. Ne znam šta da radim i postoji li nekakav lek za te kalcifijate u prostati. Da li je to opasno i neki savet ako može? Hvala Vam. Pozdrav.

    • Prostata prominentnog medijalnog lobusa.kalcifikovana centralno. Sta to znaci? Svi nalazi briseva i urina su uredni.