1. Prognoza duktalnog karcinoma dojke

    Pitanje broj: #151769

    Molim Vas da mi kažete prognozu za tip karcinoma od kog boluje moja majka (62 godine).
    Nakon radikalne mastektomije nalaz je sljedeći: duktalni invazivni karcinom gradus III pt2nxmx; vel. Tm 2, 2 cm -meta igi 2/14 (bez ekstranodalnog širenja), progesteron receptor: pozitivan, is: 3, ps: 5, her2: niskopozitivan (2+) -Ki67: 10%. Nije primjećena amplifikacija her2 gena.

    Odgovoreno: 17. 01. 2019.
    • Prognoze možete pročitati i na internetu, na kraju krajeva svaka osoba je slučaj za sebe. Takođe, potrebno je navesti status receptora kao skor i procenat. Ono što mogu da kažem je to da se radilo o ranom karcinomu dojke i da je meta u lgl pronadjena u ispod 50% pregledanih lgl. Iz nalaza se može videti da je operacija pedantno načinjena, što je takođe povoljan prognostički znak. Kako je tumor praktično HER 2 neg. govori u prilog da nije biološki agresivan. Svi ovi parametri ukazuju na željeni ishod lečenja vaše majke, ali ipak o prognozama se ne govori.