Poštovani, imam 32 godine. Prosle godine, a evo ponavlja se i ove kako dolaze topli dani, imam veoma veliki problem sa oticanjem stopala. Generalno, prsti na rukama mi oticu stalno toliko da prstenje koje imam jedva uspijem skinuti, a to se pojača posebno tokom noci. Stopala mi takodjer oticu ali samo kada je toplo vrijeme i to toliko da mi noge pocnu kipiti preko obuće. Mozete li mi dati smjernice sta da radim, koje nalaze da uradim jer moja doktorica samo kaze da pijem tablete za izmokravanje ali mi to ne pomogne. Nemam neke zdravstvene probleme, samo pijem beta blokator zbog pojacanih otkucaja jer imam srcanu manu. Hvala

    Odgovoreno: 07. 05. 2024.
    • Poštovana,

      Da li ste proverili stanje vena na nogama i funkciju štitaste žlezde? Osim toga potrebno je da uradite osnovne laboratorijske analize sa parametrima zapaljenja. Konsultujte Vašeg kardiologa oko lekova za izmokravanje koje kažete da koristite obzirom da iste ne treba koristiti za navedene tegobe.

      Srdačan pozdrav