Poštovani, posljednja 4-5 mjeseca imam bolove u donjem dijelu leđa i pri obavljanju nekih poslova u sagnutom položaju ne mogu se odmah uspraviti. Također nakon dužeg sjedenja (na poslu) teško mi pokrenuti donji dio tijela te osjećam žarenje u desnom kuku. Prošli tjedan sam napravila Rtg lumbalne kralježnice i nalaz je sljedeći: Diskretna sinistrokoneksna skolioza. Održana je lumbalna fiziološka lordoza. Ureda je visina trupova prikazanih kralježaka. Inicijalno sniženje diskalnoga prostora u segmentu L4/L5 u sklopu osteohodroze. Stražnja interkorporalna linija je valovito preoblikovana dorzokaudalnim spondilofitima na trupoima L3-L5 kralježaka. Osteoartritis apofizarnih zglobova kaudalije od L3. Supraspinozna enetzopatija u segmentima L1-L5.

    Molim Vas da mi protumačite nalaz te kažete šta bi sada trebalo dalje da poduzmem. Hvala. Srdačan pozdrav.