Postovani doktore, mom tati koji ima 69 godina je pre 4 dana pozlilo, pa je nekako nezgodno pao sa stolice. Od tada ga jako bole ledja u donjem delu. Bili smo na hitnom prijemu gde su ga snimili rendgenom i nema nista slomljeno. Kontatovana je osteoporoza i kriva kicma koju porodicno svi imaju i nista drugo. Dobio je samo analgetik neki. Pije samo diklofenak forte ali mu nista ne pomaze. I dalje su jako veliki bolovi. Ne boli jedino kada lezi, a najzete mu je ustati. Sta predlazete molim vas da mu se ublazi ta bol, i sta bi moglo biti? Da li grejati? Hladiti? Da li sme uopste da ustaje? Da li da idemo jos kod nekog doktora sa njim? Hvala lepo.

    Odgovoreno: 03. 04. 2024.
    • Poštovana,

      Ukoliko se na rendgenu pokazala osteoporoza onda je potrebno da uradite i osteodenzitometrijski pregled. Zbog bolova koji traju uprkos terapiji koju je dobio, potrebno je da se javi u Dom zdravlja i da se terapija pojača, npr. davanjem injekcija lekova protiv bolova. U navedenoj fazi, nakon povrede, dolaze u obzir hladne obloge međutim niste naveli lokalni nalaz, pretpostavljam da je uredan. Ukoliko tegobe budu potrajale potrebno je da se obratite nadležnom fizijatru gde ćete razmotriti dalju terapiju i eventualne ostale tehnike prikaza kičmenog stuba kao što je magnetna rezonanca.

      Srdačan pozdrav