Postovani, Htjela bih vas pitati da li postoji beki oblik reume kod mene? U prilogu prilazem nalaz

    Odgovoreno: 01. 04. 2024.
    • Poštovana Sonja,

      Kao što je to mnogo puta do sada rečeno - ne može da se postavlja dijagnoza u reumatologiji samo na osnovu laboratorijskih nalaza. Jedan i kao takav dovoljan marker ne postoji niti za jednu reumatološku bolest - dijagnoza se postavlja na osnovu anamneze, kliničkog pregleda, laboratorijskih analiza i snimaka.

      Srdačan pozdrav