U prilogu Vam dostavljam fajl MagRezonansaKolena.pdf molim vas da mi objasnite njegov sadržaj

    Odgovoreno: 22. 03. 2024.
    • Poštovani Miodraže,

      Vaš snimak levog kolena je pokazao degenerativne promene kolena. Koleno je podeljeno na dva odeljka: spoljašnji i unutrašnji - kod Vas je unutrašnji odeljak pokazao veću izraženost oštećenja hrskavice. Kao posledica toga, razvila se tečnost u Vašem kolenu, koja je delimično prešla i u burzu koja je smeštena iza kolena i označava se kao Baker cista. Savetovani su Vam pregledi na osnovu kojih će se doneti odluka o daljem načinu lečenja koje može da bude sa lekovima, operativno ili kombinovano. Važno mesto u terapiji zauzima i davanje lekova direktno u zglob kolena.

      Srdačan pozdrav