Dobar dan. Lecim se vec duzi period i nikako da dodjem do dijagnoze.Sada sam trenutno na reumatologiji i radjen mi je magnet sakralnih zglobova koji je doktor ocitao da je sve uredu a taj isti dr je pre godinu dana u privatnoj klinici napisao da postoje edemi na kostanoj srzi koji mogu ukazivati ma sakroilitis. Moje pitanje je kako je moguce da to sada vise ne postoji i da sam ja u gorem stanju nego sto sam bila i da trpim lude bolove donjem delu kicme,zadnjoj lozi i kolenu?

    Odgovoreno: 08. 02. 2024.
    • Poštovana,

      Sakroiliitis koji Vam je opisan na magnetnoj rezonanci ne mora da bude samo u kontekstu zapaljenske reumatološke bolesti. Postoji izvestan broj alternativnih dijagnoza. Kao ni u drugim reumatološkim bolestima jedinstven pokazatelj, koji će nedvosmisleno govoriti o nekom oboljenju nažalost ne postoji. Stanje Vaših bolova lekar će sagledati u sklopu opšte slike: Vaših tegoba, laboratorijskih parametara i snimaka o kojima govorite.

      Srdačan pozdrav

Komentari na pitanje: #222025