Poštovani, bolujem od osteoporoze oko 25 god. Imala sam 5 preloma. Pila bisfosfonatie 5 god. Pravila pauzu 3 god. Ponovo dobila fosavans. Da li smem opet da pijem. Hvala unapred

    Odgovoreno: 28. 12. 2023.
    • Poštovana,

      Broj registrovanih lekova koji se primenjuju za lečenje osteoporoze je ograničen, naročito kada se radi o vrstama lekova koji deluju na različiti način, tj. različitim mehanizmom. Na osnovu navedenog odluka o Vašoj daljoj terapiji uključuje osteodenzitometrijske nalaze (one koje ste radili ranije i najnoviji), radiološku i endokrinološku dijagnostiku. Podatke koje ste dali možete da precizirate u reumatološkoj ordinaciji u smislu toga kada su prelomi nastajali.

      Srdačan pozdrav

Komentari na pitanje: #220273