koji je naj efikasnij lek za napad gihta dali je cochlchin ili neki bolji lp

    Odgovoreno: 04. 12. 2023.
    • Poštovani,

      Potrebno je što ranije da se leči napad gihta, te je bitno da pacijent bude edukovan koji lek može samostalno da primeni kada se jave prvi simptomi napada. Izbor leka, dakle i kolhicina, se vrši u odnosu na to da li postoje kontraindikacije za njegovu primenu, kao i kakva su prethodna iskustva prilikom primene konkretnog leka. Osim toga na efekat može da utiče: vreme početka primene u odnosu na momenat pojave napada, kao i koliki je broj zglobova zahvaćen i koji zglobovi su zahvaćeni.

      Srdačan pozdrav