Poštovani,imam osteoporozu kostiju,primam terapiju proliv 2 puta godišnje...želim da Vas pitam sledece: kada izadjem u šetnju trnu mi prsti desne noge a po kući se puno krećem i nikada mi se to ne dešava...ima li neki suplement koji bih mogla da uzimam i o čemu se radi? Hvala

    Odgovoreno: 22. 11. 2023.
    • Poštovana,

      Obzirom da koristite subkutane injekcije denosumaba za osteoporozu, potrebno je da se, pre davanja, Vaš lekar uveri da imate normalan nivo kalcijuma u krvi. Trnjenje u prstima može da nastane i kao posledica nekih drugih stanja koja se tiču degenerativnih promena na kičmenom stubu. +

      Srdačan pozdrav