Poštovani,

    zamolio bih Vas ako je moguće da mi pročitate nalaze koje sam dobio, trenutno sa u Norveškoj narednih 2 mjeseca pa bih volio znati nešto više.

    Nalazi su poslani kao pdf.

    Hvala Vam u naprijed !

    Odgovoreno: 22. 11. 2023.
    • Poštovani Darko,

      U reumatologiji, kao i u ostalim oblastima interne medicine, samo tumačenje nečijih laboratorijskih nalaza nema veliki značaj. Potrebno je da Vas lekar pregleda i razgovara sa Vama o Vašim tegobama. Poslali ste analize koje se odnose na Vašu krvnu sliku koja je uredna, kao i parametri koji govore o odsustvu zapaljenja (mirna sedimentacija eritrocita i uredan C-reaktivni protein). U biohemijskim analizama imate povišenu vrednost kreatinina i sniženu vrednost glomerulske filtracije - potrebno je da rezultate pogleda nefrolog. Za tumačenje ostalih analiza - imunoloških i HLA tipizacije, potrebno je da kažete nešto više o Vašim reumatološkim problemima.

      Srdačan pozdrav