Postovanje, Imam 27 godina i prie par meseci sam radila reumatoloske nalaze imunoglobine i nalazi su bili u redu ali mi je doktorka mi je rekla da pijem Vigantol kapi jer moja majka ima reumu i jos neki ljudi u mojoj porodici .Da li mozete reci koliko kapi trebam da pijem dnevno ili sedmicno i da li postoji jos nesto sto bi mogla da uzimam da pijem ili da jedem kako bih sprecila ili odlozila pojavu reume ? Bila bih jako zahvalna na odgovoru

    Odgovoreno: 12. 09. 2023.
    • Poštovana,

      Doza vitamina D koja Vam je potrebna se određuje na osnovu nekoliko parametara, između ostalog i na osnovu nivoa vitamina D u krvi. Pojam "reuma" je dosta širok, te je potrebno da se prilikom lekarskog pregleda utvrdi o kojem tipu se radi.

      Srdačan pozdrav