Dobar dan, zanima me kako i da li je moguće dijanozirati hipermobilnost zglobova?

    Odgovoreno: 19. 08. 2023.
    • Postovana,

      Hipermobilnost ili povecan obim pokreta u zglobovima se smatra spektrom poremecaja struktura od kojih su sacinjeni zglobovi, okolozglobna meka tkiva i/ili nervi. Dijagnoza se postavlja na osnovu odgovarajucih informacija: anamneza (godine starosti, pol, karakteristicne tegobe), iskljucenje ostalih mogucih dijagnoza, klinicki pregled, laboratorijske analize, radioloska snimanja i u odredjenim slucajevima primena genetskih testiranja.

      Srdacan pozdrav