Dobar dan bolujem od Polymysitis nemogu ruke da dignem dali imate neki lek Hvala

    Odgovoreno: 27. 07. 2023.
    • Poštovana,

      Zapaljenske bolesti mišića su ozbiljne autoimunske bolesti koje obavezno treba ispitati kod lekara. U njih se ubrajaju: polimiozitis, dermatomiozitis, autoimunski nekrotišući miozitis, miozitis inkluzionih telašaca, itd. Ukoliko znate da bolujete od ove bolesti, potrebno je da se javite nadležnom lekaru kako bi on utvrdio da li ste u pogoršanju i modifikovao Vašu terapiju.

      Srdačan pozdrav