Postovani, Tata vec 2 i po meseca ima povecan Crp (vrednosti preko 100) naime bude mu povisen crp, dobije temp i jak bol u donjem delu ledja, bukvalno ne moze da ustane i otrzano se krece, ne moze normalno da funkcionise. Doktori mu ukljuce antibiotik, najcesce longacef, crp padne, sve prodje i posle izvesnog vremena ponovo ga jako zabole ledja i dobije temp odradi krvnu sliku i ponovo bude povisen CRP. Radio je skener on je u redu. Isao je kod urologa, sve je u redu, kod neurologa isto, kod infektologa, odradio je analize sve je u redu. Neurohirurg mu je prepisao tablete za bol od kojih mu bude bolje ali mu bol nikada skroz ne prestane. I doktor opste prakse mu je prepisao ponovo longacef, vitamine, pije i ciprocinal. Ali njega i dalje bole ledja i nije najbolje. Na desnoj strani kao da ima mali otok. Molim Vas nam recite sta Vi savetujete? Voleli bismo da cujemo i Vase misljenje, sta moze da bude uzrok ovog stanja i kome da se obratimo? Hvala unapred

    Odgovoreno: 10. 07. 2023.
    • Poštovani,

      Bol u donjem delu leđa koji je povezan sa povišenom telesnom temperaturom i patološkim vrednostima parametara zapaljenja (CRP koji navodite) zahteva pregled više različitih specijalista. Navodite da je on te preglede obavio (infektolog, urolog), a da je dodatno pregledan i od strane neurologa i neurohirurga. Kada kažete da je radio skener da li mislite na kičmeni stub, stomak ili malu karlicu? Ukoliko pacijent ima otok na desnoj strani leđa - da li je to posledica nekog procesa na koži ili potkožnom tkivu? U tom smislu je potreban pregled dermatologa i hirurga. Nakon svih ovih pregleda i razjašnjenja može se razmišljati o nekoj od reumatoloških bolesti (naravno, potrebno je da ima osnovne laboratorijske analize: parametri zapaljenja, kompletna krvna slika sa formulom leukocita, biohemijski panel, nalaz urina; kao i izveštaje sa pomenutih pregleda uključujući snimanja koja je obavio).

      Srdačan pozdrav,

      Dr Ivan Jeremić