Razred I / HLA-A A2 A24(9) Razred I / HLA-B B27 B35 Razred I / HLA-Bw Bw4 Bw6 Razred I / HLA-C Cw2 Cw4 Razred II / HLA-DRB1 11 16

    zanima me kojima sam bolestima skoln sa ovin antigenskim testom jel mi se javljau bolovi u vratu dlanovima i stopalima vec neko duze vrijema ali nema povise CRP i negativan na ANA test

    Odgovoreno: 01. 06. 2023.
    • Poštovani,

      Reumatologija je klinička disciplina unutar interne medicine. Ne može se, pogotovo na ovakav način, da tumači neki izolovani laboratorijski nalaz.

      Verujem da Vas je lekar uputio na HLA tipizaciju nakon što je našao anamnestičko-kliničke nalaze koji govore u prilog određene grupe oboljenja.

      S poštovanjem,

      Dr Ivan Jeremić