Zdravo od decembra imam problema .Imam bolove u kostima I misicima nemam energije veliki umor. Imala Sam osip u decembru sad nemam al. Umor I bolovi su I dalje prisutni. Radila sam neke rezultate Ana test mi je pozitivan 1:320 I Ena test pozitivan I Ro test mi je takodje pozitivan. Nizak mi je Vitamin D . Da li znaci ovo da imam lupus. Hvala

    Odgovoreno: 29. 05. 2023.
    • Postovana,

      Dijagnoza sistemskih autoimunskih bolesti se postavlja na osnovu klinickih, laboratorijskih, radioloskih i ostalih parametara. Potrebno je da lekar sagleda nalaze koje pominjete i da se odluci o eventualno dodatnim.

      S postovanjem,

      Dr Ivan Jeremic