Poštovanje.

    Radila sam magnet SI zgloba i male karlice. U nalazu mi je konstatovano sledeće: "desno u ilijačnom mišiću cista prostih karakteristika dijametra 35x14mm", kao i "Na ventralnom aspektu rubova obije sakroilijačne kosti skoro pravilna subhondralna skleroza, što ima za posljedicu umjereno zatvaranje ventralnog aspekta. Dok je dorzalni zglob umjereno širi, blago izvijugan. Zaključak - umjereni, skoro simetrični degenrativni sakroilitis".

    Molila bih za kratko mišljenje za nalaz. Da li cistu treba detaljnije ispitivati?

    Napomenula bih da zbog primarnog problema (primarna amenoreja - hipogonadotropni hipogonadizam) imam ustanovljenu osteoporozu. I da mi se na donjem dijelu kičme često javlja otok koji me boli.

    Hvala puno unaprijed,

    Srdačan pozdrav. Dijana

    Odgovoreno: 18. 05. 2023.
    • Poštovana Dijana,

      Nadam se da lečite osteoporozu kod endokrinologa.

      Vaša tegoba "na donjem dijelu kičme često javlja otok koji me boli" nije dovoljno jasna.

      Obzirom da imate degenerativne promene sakroilijačnog zgloba potrebno je da se javite fizijatru.

      Srdačan pozdrav,

      Dr Ivan Jeremić