Jel moguće kronične upale (uzrokovane autoimunim bolestima poput reumatoidnog artritisa i lupusa) regulirati ili čak otkloniti promjenom načina prehrane? Odgovara li bolje alkalna prehrana ili anti-upalna prehrana?

    Odgovoreno: 29. 05. 2023.
    • Postovana,

      Mehanizam nastanka bolesti koje pominjete je nepoznat, teoretski svaka nastaje zbog sadejstva genetike i faktora spoljasnje sredine.

      Sistemske autoimunske, zapaljenske bolesti su povezane sa oboljevanjem od kardiovaskularnih bolesti gde je mnogo Vise naucno dokazanog iskustva u primeni dijetetskih rezima na povoljnije ishode lecenja.

      S postovanjem,

      Dr Ivan Jeremic