Postovani, imao sam prvi put napad gihta 2013 drugi put tek 2020 tada sam pio alopurinol 6 meseci i onda treci i najjaci napad trenutno i totalno mi je nejasno traje vec neprekidno 20 dana i jos uvek traje, prst na nozi je nateknut nemam bolove ali se tesko krecem. Citam na forumima da se alopurinol mora piti neprekidno da li je to resenje. Hvala

    Odgovoreno: 15. 05. 2023.
    • Poštovani,

      Savet o tome kako da koristite alopurinol je potrebno da dobijete od lekara. Ukoliko imate giht i ne postoje kontraindikacije, lek je potrebno da koristite neprekidno. Ukoliko ste ponovo uveli alopurinol u momentu kada imate napad gihta, to može biti razlog za simptome koje navodite. Za lečenje gihta je, osim pomenutog leka i drugih koji se koriste za ovu indikaciju, potrebno da se pridržavate hipopurinske dijete i optimalnog unosa vode.

      Srdačan pozdrav,

      Dr Ivan Jeremić

Komentari na pitanje: #211578

    • Hvala na savetu. Da napomenem da još ne pijem alopurinol, pazim na hranu ali ne baš striktno. Pio sam diklofenak duo dve nedelje i prekinuo jer su mi rekli da je štetan i evo već mesec dana sam napad gihta ne prolazi. Da li da sačekam da skroz prođe pa počnem da pijem alopurinol? hvala