Dobar dan, imam već duži period problem sa desnom rukom. Kada povucem prstima od šake ka laktu, nemam potpuni osećaj u desnoj ruci i kao da mi se javljaju nekakvi trnci u istoj. U poslednje vreme kako uradim neki pokret sa rukom ukoči mi se palac i šaka mi ostane u tom položaju i to traje 10-ak sekundi. Šta može biti mogući uzrok?

    Odgovoreno: 04. 01. 2023.
    • Poštovana,

      Tegobe koje ste opisali mogu da se objasne na nekoliko načina: degenerativnim promenama vratne kičme, kompresivnom neuropatijom, degenerativnim i/ili zapaljenskim promenama zglobova i/ili tetiva. Osim toga potrebno je znati Vaš neurološki i vaskularni status. Najbolji način da se dođe do konkretnog odgovora na Vaše pitanje je dolazak na reumatološki pregled. Potrebno je da dođete pripremljeni u smislu svežih laboratorijskih nalaza: sedimentacija eritrocita, C-reaktivni protein, kompletna krvna slika sa leukocitnom formulom, biohemija: urea, kreatinin, transaminaze i nalaz urina.

      Srdačan pozdrav,

      Dr Ivan Jeremić